Futball

Leicester City 0-2 Manchester City: tökéletes kezdet egy hatalmas hónapnak a Guardiola csapat számára

Leicester City 0-2 Manchester Citya Leicester City elleni mérkőzés kiváló kezdete volt egy remek hónapnak Guardiola és játékosai számára.

Megpróbálják bezárni a történelmi négyes embert.Ellenőrzött, irányított és lenyűgöző győzelemmel kezdték az áprilist egy csapat ellen, amely a legjobb hat közül 16-ot kiesett ebben a szezonban.

Befejezhetik a Carabao-kupát, amely az FA-kupában és a Bajnokok Ligája elődöntőjében egyaránt helyet kapott.

Nem kérdés, hogy négy idény alatt harmadszor nyerik-e a Premier Ligát.

De amikor a játékosok szeretik Raheem Sterling , Ilkay Gundogan , Phil Foden , és Bernardo silva a King Power Stadium kispadján kezdte.

A látogatók azonban soha nem néztek vissza, amikor Mendy Albrighton gyenge kihívását felhasználva blokkolta saját támadóját.

A második gól öröm volt nézni a Leicester City ellen

De Bruyne védekező sikere után Sterling és Jesus egy meccset játszottak a döntő előtt. Az egyik a szezon összes versenyén 47 meccsen 105. gólját helyezte el.

Guardiola csapata tiszta lapokat vezetett (28). Kevesebb gólt kapott (26) minden versenyen, mint bármely más csapat. Az Európa első öt ligájában szereplő csapatok között 2020–21-ben.

Kiesett a Bajnokok Ligájába is. A versenyt még meg kell nyerniük, és a Borussia Dortmund keddi látogatása az Etihadban.

Ezzel a bizonyítékkal nehéz látni, hogy a Manchester City ismét veszít a szezonban.

Pep Guardiola szerint soha nem fogja elfelejteni ezt a szezont, mivel a Manchester United kiesett vezetői bezárkóznak. A Premier League bajnoki címe a harmadik helyezett Leicester felett aratott győzelemmel.

Benjamin Mendy és Gabriel Jesus második félidei góljai elhagyták a Cityt, hogy hét meccsen 11 pontra legyen szükségük. Négy szezonban zárják harmadik bajnoki címüket.

Leicester City Vs. Manchester City (Forrás TalkSport)

Jobban szeretem a Premier League-t, mint bármelyik másik verseny. Közelebb vagyunk. Tényleg nagyon közel vagyunk egymáshoz - tette hozzá Guardiola, miután csapata 17 pontot szerzett a csúcson.

A bajnok a Liverpool. Van egy koronájuk - de közel állunk ahhoz, hogy elvegyük.

A bajnok a Liverpool. Van egy koronájuk - de már közel járunk ahhoz, hogy bevegyük - mondta Guardiola

Guardiola szerint a City erőfeszítései elképesztőek voltak, mert a szezonban annyi mérkőzést játszottak a közönségen kívül. A koronavírus járvány miatt.

A közönségen kívüli zárásban. Minden játék megvolt - tette hozzá Guardiola. Ezt a szezont soha nem fogom elfelejteni.

Sergio Aguero (Forrás: NBC Sports)

A klubcsatár bejelentése óta Sergio Aguero , a szezon végén távozik az első mérkőzésén.

Guardiola góllövő csapata csalódott volt, mielőtt Benjamin Mendy megnyerte a mérkőzést.

Fernandinho nem kapott gólt. Kevin de Bruyne szabadrúgása eltalálta a lécet, Kasper Schmeichel pedig megtagadta Riyad Mahrez szabadrúgását.

A francia hátvéd Mendy azonban tökéletes görbét produkált. Miután egy Marc Albrighton-kihívással jelentkezett, mielőtt Gabriel Jesus lezárta volna a közeli látogatók pontozását.

A Leicester úgy gondolta, hogy Jamie Vardy felett félgyőzelmet mutatnak. Ennek ellenére az ünnepeit egy nem neki tartozó zászló szakította félbe.

A Leicester City legjobb négy reménye továbbra is a kezükben van.

A Leicester nem használta fel újra azt a harci tervet, amely tavaly szeptemberben 5-2-re verte Brendan Rodgers csapatát az Etihadban.

Csak két kísérletet nyertek az ország legjobb csapatánál. De végül a nemzetközi szünet utáni első meccsükön kudarcot vallottak.

Leicester City (a legjobb járat forrása)

Leicester City (Forrás: The Top Flight)

A Chelsea szombat kora előtt küzdő West Brom otthonában elért lenyűgöző veresége után a Leicester reményei, hogy hat szezon után másodszor léphetnek pályára a Bajnokok Ligájában, továbbra is a kezükben marad.

A múltban jól reagáltak a visszavonulásra.

Miután a rókák februárban kiléptek az Európa Ligából, négy meccsen hét pontot szereztek. És legyőzték a Manchester Unitedet, hogy 1982 óta először bejuthassanak az FA-kupa elődöntőjébe.

A Leicester továbbra is boldogul Rodgers alatt. De le akarja tanulni ezt a vereséget, és gyorsan mozogni fog.

A csapatok közül a West Brom, a Crystal Palace és a Newcastle még a szezon vége előtt meglátogatja a King Power-t.

Nem vagyunk szervezettek - mondta a Leicester City

Brendan Rodgers, a Leicester menedzsere: Az első órában kiválóak és védekezőek voltunk. De nem jártunk jól a labdával.

Csalódtunk a gólokban. És nem voltunk jól szervezve.

Jamie Vardy - Leicester City (Forrás Liecester Mercury)

Jamie Vardy - Leicester City (Forrás: Leicester Mercury)

hány karikája van a kurt warner-nek

Vesztünk egy jobb csapattól. A játékosok továbbra is jó esélyeket kaptak. De panaszunk nem lehet.

Jó csapat. Látod, hogy olyan játékosok jönnek be ehhez a játékhoz, mint Raheem Sterling, és te világszínvonalú játékos vagy.

Nem szégyen, nagy meccset nyertünk a helyükön, ahol ma veszítettünk. Vigyázunk rád, és a jövő héten remek hetünk lesz.

A Manchester City menedzsere, Pep Guardiola elmondta: A célunkat nem engedték könnyen. Keresztlécet ütöttünk, és ugyanaz volt a játék, mint az Evertonnal.

Türelmesnek kellett lennünk, nem kellett feladnunk és esélyt sem adnunk nekik. Öt vagy tíz perc alatt nem nyerünk. Fontos volt számunkra a türelem.